Strona początkowa
Kontakt
 Euro Plus 2 Wałbrzych
Euro Plus 2 Wałbrzych - Ogrody zimowe

Ogrody zimowe


EURO PLUS 2 - Ogrody zimowe

CO TO JEST OGRÓD ZIMOWY ? Ogród zimowy to szklany pokój dobudowany do twojego domu, który zazwyczaj pełni funkcję dodatkowej przestrzeni mieszkalnej szczególnie w miesiącach letnich. Wybudowanie ogrodu zimowego jest stosunkowo oszczędnym i prostym sposobem na zwiększenie powierzchni mieszkalnej domu. Ogród zimowy stanowi doskonałe przejście z domu na zewnątrz do ogrodu, w wielu domach staje się centralnym miejscem życia domowego.


Jeszcze do niedawna ogrody zimowe znane były przede wszystkim jako elementy architektoniczne pałaców czy willi. Jednakże obecnie pojawiają się one nie tylko przy luksusowych willach, ale także przy mniejszych i skromniejszych domach jednorodzinnych lub nawet jako zabudowy loggii w budownictwie wielorodzinnym.


Ogrody zimowe, oprócz tych czysto luksusowych, spełniają też wiele funkcji praktycznych. Przylegająca do ściany budynku przeszklona konstrukcja działa jak bufor cieplny – w zimie pozyskuje i magazynuje ciepło, w lecie natomiast nie dopuszcza do przegrzania budynku. Stanowi dodatkową barierę przed wiatrem, deszczem, kurzem. Zwiększa również izolację akustyczną, wygłuszając dochodzące z zewnątrz hałasy. Dobudowany do budynku ogrzewany ogród to także świetny sposób na powiększenie przestrzeni mieszkalnej. A luksus? Za luksus niewątpliwie można uznać możliwość przebywania przez cały rok w pełnym roślin, nasłonecznionym pomieszczeniu.JAKI OGRÓD? Decydując się na ogród zimowy, należy ściśle określić funkcje, jakie ma on spełniać. Od jego przeznaczenia zależy bowiem, z jakich materiałów powinien być wykonany, w jaki sposób połączyć go z budynkiem mieszkalnym. Jeżeli ogród ma służyć tylko jako weranda, jako miejsce gdzie zimą przechowuje się delikatne rośliny, wystarczy zdecydować się na ogród nieogrzewany. Konstrukcja tego typu jest oddzielona od przestrzeni mieszkalnej, dlatego nie musi spełniać wygórowanych warunków dotyczących izolacyjności cieplnej. W związku z tym do budowy ogrodów nieogrzewanych stosuje się tzw. zimne profile (aluminiowe czy PCV), wystarczające jest także pojedyncze przeszklenie. Pomimo zastosowania materiałów „zimnych”, temperatura w ogrodzie nieogrzewanym w zimie nie spada poniżej 0 ºC, najczęściej utrzymuje się w granicach 5 ºC - 15 ºC.


Przykłady realizacji ogrodów zimowych:

EURO PLUS 2 - Ogrody zimowe

EURO PLUS 2 - Ogrody zimowe

EURO PLUS 2 - Ogrody zimowe

Powrót na górę